Kolarskie emocje w Lginiu. Setki zawodników na trasie SOLID MTB [ZDJĘCIA]

Niedziela, 08 września 2024 o 13:51, aktualizacja Niedziela, 08 września 2024 o 14:14, autor: 1

Setki kolarzy stanęło na starcie maratonu Solid MTB, który został zorganizowany 8 września 2024 roku w Lginiu. Trasa wyścigu została wytyczona przez malownicze lasy w okolicy Jeziora Lgińsko.

SOLID MTB w Lginiu

Organizatorzy zadbali o różnorodność dystansów, dostosowując je do umiejętności uczestników. Najbardziej wymagający dystans PRO liczył 44 km z przewyższeniami sięgającymi 400 m. Dla mniej doświadczonych przygotowano trasę FUN o długości 23,5 km i przewyższeniach około 200 m. Najmłodsi rywalizowali na dystansie JUNIOR, mierzącym około 4 km.

Start i meta zawodów zlokalizowana została na lgińskiej plaży.

Źródło: SOLID MTB

Atrakcje dla najmłodszych

Wydarzenie nie ograniczało się jedynie do głównych wyścigów. W ramach programu Solid Kids najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich zawodach rowerowych i biegowych. Każde dziecko, które stanęło na starcie, otrzymało pamiątkowy medal, co z pewnością zachęci je do dalszej aktywności sportowej.

Solid MTB po raz kolejny w Gminie Wschowa

Artur Obuchowicz, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz prezes Stowarzyszenia Aktywna Wschowa, nie krył zadowolenia z przebiegu imprezy. „Mam nadzieję, że w tym roku wam się tutaj podobało. Bardzo się cieszę, bo to już drugi rok, kiedy Gmina Wschowa ma zaszczyt zaprosić was tutaj na trasy" - powiedział do uczestników tuż przed starem.

Zobacz relację z 2023 r.: Solid MTB Wschowa. Tak wyglądał start maratonu (FOTO)